Kontakt:
Michal Voborník
mv-drevo@volny.cz

Mobil:
776 730 021
776 183 933

Adresa:
Prokopská 174
Krupka 417 41

mapa | napsat vzkaz

 

 

MV Truhlářství

Špaletová okna

Jednoduché zasklení na exterierové straně a jednoduché zasklení na interierové straně

Tento typ věrně napodobuje původní okno a to jak na vnější pohledové straně, tak i při pohledu z interieru. Oproti kdysi vyráběným oknům přidáváme na vnitřní křídlo těsnění. Ve srovnání s následujícími variantami má však toto provedení horší zvukově i tepelně izolační vlastnosti.

IV68 s dvojsklem na exterierové straně,
a jednoduché zasklení na interierové straně

Eurookno na exterierové straně někdy nedovoluje tak věrně napodobit některá členění původních oken. Tento typ má však nejlepší izolační funkčnost. Do prostoru mezi oběma křídly se nedostává vlhkost, jelikož precizní těsnost zajišťuje eurookno na exterierové straně prvku. Na vnitřní křídlo, které pak má pouze ozdobnou funkci, není nutné dávat těsnění.

Foto zde.

Jednoduché zasklení na exterierové straně a IV68 s dvojsklem na interierové straně

Jednoduché zasklení na vnější straně umožňuje věrnou imitaci původních oken a eurookno s dvojsklem na vnitřní straně zajistí tepelnou i hlukovou izolaci podle současných požadavků na bydlení.

Foto zde.

 

 
   
 

Euro okna

 

Podle Vašich požadavků také vyrobíme špaletová nebo zdvojené okna. Špaletová okna je možné zasklít izolačním dvojsklem v kombinaci s obyčejným zasklením a opatřit celoobvodovým kováním.

Špaletová okna mají vyborné akustické a tepelně-izolační vlastnosti. Pro ozdobu špaletových oken je možné použít kování, historické dřevořezby, okno je možné použít i jako repliku.

Dřevěná okna, eurookna

Základ pro výrobu eurooken tvoří tzv. "eurohranol". Tento je slepen ze 3 nebo 4 dřevěných lamel vysoké kvality se specifickými požadavky. Nejčastější používané dřeviny jsou smrk, modřín, borovice, meranti a dub.

Smrk - nejvíce používaná a osvědčená dřevina pro výrobu oken pro svoji cenovou dostupnost

Modřín - ceněná dřevina pro své vlastnosti podobné dřevině dub

Borovice - určitým okruhem zákazníků oblíbená dřevina s vyšším obsahem pryskyřice

Meranti - exotická dřevina oblíbená pro svůj vzhled připomínající dub

Dub - estetická dřevina s dlouhou dobou životnosti

Pro výrobu Eurooken lze použít hranoly fixní – vrchní lamely jsou bez délkového nastavení, nebo hranoly nastavované – vrchní lamely jsou délkově napojované (levnější varianta).

Povrchová úprava

Používáme ekologické, vodou ředitelné materiály. Základní nátěr provádíme máčením, vrchní nátěr vysokotlakým nástřikem.

Kování, sklo, okapnice a těsnění

Okna jsou vybavena celoobvodovým kováním ROTO. Nabízíme kompletní sortiment vyráběných dvojskel s požadovaným koeficientem prostupu tepla a hluku, případně můžeme použít sklo s ornamenty, se zabarvením nebo sklo bezpečnostní. Okapnice jsou hliníkové, eloxované. Používáme komorové těsnění.